12 Nisan 2018 Perşembe

TEMEL ELEKTRONİK KURSU

Udemy platformunda ilk kursumuz yayınlandı . Bu kursta elektrik ve elektroniğin temeli verilmeye çalışıldı.  Kursa erişmek için tıklayın >>>https://www.udemy.com/share/1gxfy/

temel elektronik
-temel elektronik-

Elektronik bir devre tasarlamak istiyorsanız tasarlayacağınız devrede kullanılan elektronik devre elemanlarının işlevlerini , parametrelerini , ölçümlerini ve bu devre elemanlarının nasıl çalıştıklarını bilmeniz gerekmektedir.  Temel elektronik kursunda bu önemli bilgiler verilmeye çalışıldı .

Temel elektriksel devrlerinin çözümü için elektriğin en temel kanunu olan ohm kanununun bilinmesi gerekmektedir. Ohm kanunu akım gerilim ve direnç arasındaki bağıntıyı veren kanundur. Bu kursta ayrıca seri paralel ve karışık elektrik devrelerinde akım , gerilim ve eşdeğer direnç gibi değerlerin nasıl bulunacağı anlatılmıştır.

Elektronik devreler, gerçek ortamda ya da  simülasyon ortamında kurulurlar. Temel elektronik kursunda elektronik devreleri simülasyon ortamında kuracağız ve bu devrelerin çalışmasını simülasyon ortamında inceleyeceğiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder